Odwaga & wyraziciel dojrzałej idei politycznej

jack79 napisał:

> Brevik takiego czynu dokonał (choć n

> iemoralnego i okropnego)

Temu nie zaprzecza sam zabójca mówi, że dokonał rzeczy strasznych, potwornych i ma świadomość, że będzie nazywany ludobójcą.

Tu Ruscy piszą całkiem z sensem, że też jest Breivik „wyrazicielem dojrzałej idei politycznej, a jego czyn jest objawem niemal, że zmierzchu europejskiej tolerancji.”

„Wymaga ona także uważnego traktowania problemów społecznych oraz sytuacji politycznej. Ukształtowały się już dwa diametralnie przeciwstawne podejścia do tragedii w Norwegii. Jedno głosi, że morderca terrorysta Anders Breivik jest po prostu psychopatą. Zgodnie z drugim jest on wyrazicielem dojrzałej idei politycznej, a jego czyn jest objawem niemal że zmierzchu europejskiej tolerancji. Psycholog i publicysta Siergiej Klucznikow twierdzi, że Breivik jest zarówno jednym, jak i drugim:

„Jest oczywiste, że w społeczeństwie są ludzie i siły, którzy myślą w ten sposób. Polityka całkowitej tolerancji wywołuje niekiedy dziwną reakcję ludzi. W Londynie krążyły doniesienia, iż zakazano zdobienia choinek bożonarodzeniowych, aby nie wywołać protestu muzułmanów. Przy tym przytłaczająca większość muzułmanów twierdzi, że podoba im się ta tradycja i nie należy jej zakazywać. Uważam, że nadszedł czas, aby systemowo zrewidować pewne poglądy i bardziej aktywnie bronić swoich wartości, oczywiście w drodze prawnej”.

polish.ruvr.ru/2011/07/28/53870266.html