Re: co kierunek?

Jak to „autor nie wspomina o kierunku”??? Przeciez cala idea tego doswiadczenia miala na celu udowodnienie wyginania swiatla spowodowane JEDYNIE predkoscia. Czyli wg. autora plamka swietlna musiala uciekac w przeciwnym kierunku niz kierunek ruchu Ziemi po orbicie. Mowi tez:

Pozostaje tylko uściślić, że poczynając od neutralnego, wyjściowego położenia plamka świetlana przemieszczała się pionowo, bo przecież w tej płaszczyźnie przebiegał obrót Ziemi względem położenia budynku; zgodzi się z tym każdy, kto rozumie istotę doświadczenia.

Alsorku, przeciez to nie tak trudno wydedukowac w ktora strone laserek sie ma wyginac 🙂

Zresztą on tam jakieś brednie pomierzył – aż 6mm odchylenia…

Nie wiem jeszcze. Materialy zebralem, teraz musze je do kupy poskrecac i sporuje powtorzyc jego doswiadczenie. Jednak chcialem ci zwrocic uwage na cel tego watku; Nie chodzi mi o to by podac alternatywne wytlumaczenia jakiegokolwiek ugiecia swiatla, ale o dopasowanie znanych i uznanych fizycznych praw do tego co zaobserwowal ten rosjanin.

A ta aberracja z orbity Ziemi v – 30 km / s nie dotyczy źródeł lokalnych

To niezupenie abberacja. To taki smieszny i dlugasny zyroskop 🙂Einstein may have believed that God doesn’t play dice, but God need not conform to Einstein’s beliefs.