Re: Dlaczego zdjęcia kosmosu…

Coelka – dziękuję! Twoje propozycje są cenne. Wkrótce .. za kilka dni .. zbiorę .. wszystko co powstało na wskutek niniejszej dyskusji.. w formie ankiety, którą można by stosowa wobec wybranych młodzieńców lub grupy młodzieży ..

Ponieważ prowadzę zajęcia z na dwóch uczelniach z młodzieżą .. głownie ze studiów

I stopnia ( jak i także … w mniejszym zakresie ze studiów II stopnia).. owe rozeznanie do kogo mówię …. jaki jest stan umysłu osób do których mówię – jest dla mnie ważne ze względów praktycznych.

Postulowałem, że zagadnienie to powinno być ważne także dla Ministra Edukacji oraz Rektorów i Dziekanów uczelni … no ale cóż .. nie wiem czy ich to obchodzi ..

Ale – ad meritum …

Odnośnie Twoich propozycji to nieco racji ma P.T. „smutas”, który napisał niżej .:

[” Fajne pytania. Ale chyba jednak przegiełas 🙂 Pytania proponowane Hartmana maja mieć bardzo zwięzły charakter. Na twoje nie da sie odpowiedzieć inaczej jak tylko obszernym esejem. Do tego „udowodnij” nie bardzo mi do tego pasuje. Np. pytasz o pojałtańska Polskę . Takich gdybań nie da sie udowodnić. Można co najwyżej wyrazić opinie na podstawie faktów i ich analizy. Nie można „udowodnić” tego co by było gdyby… cos tam innego miało miejsce…”]

Tym nie mniej Twoja propozycja pytania.:

9) dlaczego zdjęcia kosmosu, które widzimy przedstawiają obrazy, które dokonały sie dawno temu?

jest wg mnie bardzo dobra .. i włączę ją… do zapowiadanej wyżej – „mojej wersji ankiety”

Wiąże się to z borykaniem się z P.T. dyskutantem, który twierdzi, że koncepcja czasoprzestrzeni Einsteina … to bzdura – vide pod.: forum.gazeta.pl/forum/w,32,122398408,122806232,Re_Czy_przeszlosc_istnieje_nadal_czy_tez_zn.html i

forum.gazeta.pl/forum/w,32,122398408,122932137,Re_Czy_koncepcja_czasoprzestrzeni_to_bzdura_.html

Pozdrawiam… ~Andrew Wader