Re: Ryby odzyskują oczy, żaby zęby,…patrz tutaj!

bimota napisał:

> Obalenie jakiegos Prawa Dollo nie obala calej ewolucji.

A zobacz jaki tutaj mamy przykład powrotu narzadów:

artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=215

[Pod adresem są świetne fotki tego delfina]

Znaleziono delfina z dodatkowymi płetwami

Autor: Redakcja Animalia.pl, 2006-11-09

Butelkonosy delfin z dodatkową parą płetw został znaleziony mniej więcej miesiące temu niedaleko Japonii. Nietypowego delfina znalazł i złapał rybak u wybrzeży stanu Wakayama. Delfin ten mierzy 2 metry i 72 centymetry i ma około 5 lat. Został przewieziony do Taiji Whaling Muzeum.

[dsc.discovery.com]

dsc.discovery.com

Wcześniej wielokrotnie już znajdywano delfiny z dziwnymi wyrostkami w tylnej części ciała, ale to pierwszy delfin z tak dobrze rozwiniętymi i symetrycznymi płetwami jakiego udało się zobaczyć. Dodatkowa para płetw ulokowana jest blisko ogona. Tylne płetwy delfina są wielkości ludzkich rąk i są zdecydowanie mniej sprawne niż przednia para. Eksperci uważają, że to niezwykłe odkrycie podtrzymuje teorię o tym, że dawniej delfiny żyły na lądzie oraz, że malutkie płetwy mogą być pozostałościami po tylnych nogach ssaka. Hayashi, dyrektor muzeum i badacz delfina z Japonii, nie potrafił stwierdzić na podstawie obserwacji delfina w sztucznym zbiorniku, czy używał on tylnych płetw podczas pływania. Dziwna mutacja mogła spowodować ujawnienie się tych płetw u delfina stwierdził Osumi, który również bada znalezionego ssaka. Delfin przebywający obecnie w muzeum zostanie poddany wielu testom.

[dsc.discovery.com]

dsc.discovery.com

Skamieniałości delfinów z przed 50 milionów lat wskazują na to, że miały one 4 kończyny i prowadziły swe życie na lądzie. Badania naukowców mówią również, że zarówno delfiny, hipopotamy i sarny miały tego samego przodka. Uważa się, że niektóre z tych zwierząt zaczęły żyć w morzach i miliony lat temu ich jedna para kończyn zaniknęła w toku ewolucji.