z wiosną znowu będzie tego więcej…

touve:

> przeprowadzam badanie do pracy magisterskiej.

> Wielka prośba o wypełnienie ankiety

[…]

> będę wdzięczna za pomoc 🙂

Udzielaniu pomocy w odrabianiu lekcji poświęcone są inne miejsca w internecie; np. zadane.pl/ czy pracadomowa24.pl/ . Na forum popularno-naukowym jest oczywiście miejsce na dyskusję na tematy psychologiczne, ale na dyskusję, a nie na spamowanie w sprawie jakiejś bezwartościowej ankiety. Jeśli nie mówisz, jakim celom poznawczym ma służyć kilkunastominutowe przypatrywanie się rysunkom, to nie dyskutujesz, tylko używasz respondentów do własnych celów. To można robić, ale należałoby zapłacić; a jak nie masz czym, to, zamiast żebrać, napisz pracę na inny temat.

A ankieta jest bezwartościowa, jak większość badań internetowych, skoro nie panujesz nad doborem próby respondentów. Nie wiesz nawet, czy te kilkanaście odpowiedzi, które zapewne dostaniesz, nie pochodzi od jednego żartownisia. Ankieta internetowa ma tylko jedną zaletę: że jest tania. Ale celom poznawczym służy tak samo dobrze, jak informatyzacji mogłyby służyć komputery, wystrugane kozikiem z drewna. Też byłyby tańsze niż te prawdziwe.

Punkt dla Ciebie: że zaczęłaś pisać pracę już teraz, a nie czekasz do wiosny, kiedy zwykle takiego spamu pojawia się znacznie więcej.

– Stefan